TIPY KNIHOVNY KE STUDIU

Milí čtenáři,

obdobně jako na jaře jsme pro Vás připravili pár zajímavých tipů jak pro Vaše studium, tak i pro chvíle odpočinku, které Vám pomohou zpříjemnit tyto dny. Stránky budeme průběžně aktualizovat, doporučujeme sledovat také náš Facebook.

#Vědecká knihovna UJEP
Knihovna je do 3.11.2020 uzavřena. Výpůjčky dokumentů nejsou do odvolání možné. Pro návrat knih lze využít návratový automat.

Nevíte si rady s vyhledáváním informací ve zdrojích nebo potřebujete pomoct s citacemi? Chcete s něčím poradit? Napište nám. Nabízíme Vám naši odbornou pomoc formou ONLINE KONZULTACE. Vyplňte formulář a my se Vám ozveme.

Přímo z naší knihovny Vám nabízíme řadu e-knih a elektronických databází. Většina zdrojů je indexována prostřednictvím multivyhledávače EBSCO. Při využití vzdáleného přístupu se dostanete do veškerých e-zdrojů knihovny i z domova. A k dispozici máte také další volně dostupné zdroje.

U e-knih Flexibooks  jsme navýšili počet možných výpůjček, takže teď si můžete vypůjčit až 5 titulů najednou! Dostupné jsou v knižním katalogu knihovny a také na platformě Flexibooks (návod).

#Knihovny
Knihovny online – portál zpřístupňující na jednom místě velké množství elektronických zdrojů, které můžete zdarma a legálně číst, sledovat nebo poslouchat online.  Jedná se o propracovanější verzi jarního předchůdce #Knihovnyprotiviru.

Digitalizovaný archiv časopisů Ústavu pro českou literaturu AV ČR – přes 50 zdigitalizovaných časopisů a novin pro interaktivní listování.

Česká literární bibliografie – aktualizovaný soubor bibliografických databází věnující se kulturní publicistice a odborným textům o české literatuře.

Bibliografie dějin českých zemí poskytuje veřejný přístup do databází bohemikální literatury pod správou Historického ústavu AV ČR.

#Elektronické zdroje (databáze)
Nabízíme vám zpřístupnění tisíců článků z prestižních vědeckých časopisů i e-knih a to z pohodlí domova. Přehled “domácích” elektronických databází, které univerzita předplácí. Návod jak se do zdrojů připojit z domova.

Do konce října máte k dispozici zkušební přístup Bloomsbury Education and Childhood Studies. Tato databáze se komplexně a systematicky zabývá porovnáváním vzdělávacích metod a školských systémů ve světě, které jsou zaměřeny na výuku dětí a dospívajících.
Přístup do databáze, pokud jste mimo univerzitní PC síť: Na hlavní stránce databáze vyhledejte ikonu – Log In a potvrďte, klikněte na odkaz – Shibboleth Login Page a potvrďte, ve vyhledávacím poli zadejte naší univerzitu (termín Purkyne) a potvrďte, vyplňte údaje jako do STAGu (studenti) nebo Novellu (zaměstnanci).

#Online studium
Magazín o vzdělávání Perpetuum uvádí v článku Jak vystudovat vysokou školu z domova řadu užitečných online e-learningových platforem, aplikací i free kurzů od vybraných univerzit.

Video databáze JoVE Core Social Psychology je do konce roku 2020 volně k dispozici. Zdroj je zaměřen na interaktivní výuku  základů sociální psychologie. Prostřednictvím animovaných videí vysvětluje klíčové pojmy a experimenty z oboru.

#Kvalifikační práce
Kvalifikační práce studentů UJEP, vytvořené od r. 2008, jsou k dispozici ve STAGu (po přihlášení).

Theses.cz
Vysokoškolské kvalifikační práce (Česká republika)

Centrálny register  záverečných a kvalifikačných prác (CRZP)
Vysokoškolské kvalifikační práce (Slovenská republika)

DART EUROPE – E-theses Portal
Digitální knihovna kvalifikačních prací v Evropě

Networked Digital Library and Dissetations (NDLTD)
Digitální knihovna kvalifikačních prací z celého světa