DDA – NOVÁ CESTA K E-KNIHÁM

Vědecká knihovna UJEP nabízí nový způsob nákupu elektronických knih. Vyberte z téměř 140.000 e-knih na platformě ProQuest Ebook Library titul, který vás zajímá a požádejte knihovnu o jeho zpřístupnění.
Díky službě DDA (Demand Driven Acquisition) navrhují sami uživatelé, které tituly z nabízené kolekce knihovna nakoupí. Knihovna každý požadavek na nákup posoudí a v případě jeho schválení uživatel ihned obdrží e-mailem informaci, že je kniha dostupná.

Službu DDA můžete využít na platformě Proquest Ebook Central.

Postup je následující:
1) Najděte e-knihu, která odpovídá vašim požadavkům. Požádat je možné o všechny knihy s označením „Dostupné na vyžádání“.
2) Po 5 minutách práce, případně pokud budete chtít e-knihu tisknout či stahovat, vás systém vyzve k přihlášení přes Jednotné přihlášení UJEP.
3) Vyplněním formuláře požádáte o nákup e-knihy.
4) Pracovníci knihovny nejpozději do 2 pracovních dnů posoudí vhodnost nákupu knihy, popř. zjistí, jestli už e-kniha není k dispozici v jiné databázi.
5) Pokud nákup e-knihy potvrdí, obdržíte ihned e-mail s informací, že je kniha dostupná.

Potřebujete s nákupem e-knihy pomoci? Napište na objednavky@ujep.cz, rádi Vám poradíme.