VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH VĚDECKÉ KNIHOVNY UJEP

Závěrečné kvalifikační práce

JPZPVe středu 17. února (od 10:00) a 24. února (od 13:00) bude v počítačové studovně Vědecké knihovny probíhat školení na téma JAK PSÁT KVALIFIKAČNÍ PRÁCE. Pokud tedy právě píšete, nebo v dohledné době začnete závěrečnou práci tvořit, přijďte načerpat užitečné informace, všichni jste srdečně zváni. Více zde

Elektronické info. zdroje

VIZ 18 a 25 2 2016Ve čtvrtek 18. února (od 10:00) a 25. února (od 13:00) jsme pro vás v počítačové studovně Vědecké knihovny připravili další z řady školení o odborných informačních databázích, které mohou studenti využívat zcela zdarma. Tyto databáze jsou obrovskou zásobárnou informací s širokým rozsahem oborů, a proto jsou vynikajícím pomocníkem při studiu. Pokud o dané problematice chcete vědět víc, neváhejte a přijďte na školení.  

Slovníky Lingea Lexicon 5

Obrazek LingeaVážení studenti, rádi bychom vás informovali, že na všech počítačích Vědecké knihovny jsou nově nainstalovány profesionální překladatelské slovníky Lingea Lexicon 5. K dispozici je vám zcela zdarma anglický a německý velký slovník. Spouštěcí ikonu programu naleznete na plochách počítačů.
Samozřejmě budeme velice rádi, pokud slovníky budete využívat pro vaši práci a studium co nejčastěji.
Více informací naleznete v sekci novinky zde.

Thajsko-malajské dobrodružství

plakat prednaska thajsko fb2V úterý 26. 1. 2016  ve 14:00 hod se uskuteční v počítačové studovně cestopisná přednáška o třítýdenní aktivní a dobrodružné cestě po jihovýchodní Asii.

Více zde

ThuleTuvalu

plakat promitani thuletuvalu fbV úterý 12. 1. 2016  od 17:00 hod bude v počítačové studovně probíhat další projekce filmu z festivalu Jeden svět.

Více zde

Výstava Gustav Mahler a Vídeň

plakat vystava mahler fbV termínu od 5. 1. - 14. 2. 2016 je v prostorách knihovny instalována výstava Gustav Mahler a Vídeň (zapůjčená z Rakouského kulturního fóra v Praze).

Kalendárium

ÚNOR 2016 - JAROSLAV HAVLÍČEK

JAROSLAV HAVLICEK120. výročí narození

Dne 3. února 1896 se narodil Jaroslav Havlíček, český spisovatel, představitel psychologické prózy.

Jaroslav Havlíček (1896 - 1943)MULTIVYHLEDÁVAČ katalog knih a databází

 

  at

eds1

knihkupectvi

ptejtese

logo sever knih

npu

logo-muzeum