VÍTEJTE NA STRÁNKÁCH VĚDECKÉ KNIHOVNY UJEP

Omezení přístupu do Vědecké knihovny UJEP

Z důvodu prováděných stavebních prací před jižním vchodem do Vědecké knihovny (ve směru od MFC a aul) je dočasně přístup do knihovny a knihkupectví možný jenom severním vchodem (od FUD). Omlouvám se za způsobené komplikace. 

CitacePRO

CitaceProVážení studenti, těm z Vás, kteří při psaní diplomek a seminárek stále „bojujete“ s citacemi a chtěli byste mít pomocníka, který za Vás rychle a jednoduše citaci vytvoří, si dovolujeme připomenout, že máte možnost bezplatně využívat plnou verzi online citačního manageru CitacePRO. Přihlašovací jméno a heslo do služby je shodné s přihlašovacími údaji do Eduroam konta. Více zde.

Nová otevírací doba

 

čas24.8. - 18.9.2015

Po - Pá:  8:00 - 17:00

 

 

ČTK - zkušební přístup

CTK LOGO

Chcete být informováni o aktuální politické, kulturní, ekonomické či sportovní události v ČR a ve světě stejně rychle jako hlavní česká média? Pokud ano, nabízíme Vám přístup do služeb ČTK (News Select a infobanka ČTK). Pokud máte zájem, vyžádejte si přístupové heslo, vyzkoušení je jen na Vás. Více o dané problematice, včetně kontaktu, naleznete v sekci elektronické zdroje – NOVINKY, zde.

CitacePRO a RefWorks

Od března do dubna 2015 máte ojedinělou možnost vyzkoušet si, v rámci zkušebního přístupu, plné verze dvou významných citačních managerů. Jedná se o produkty CitacePRO a RefWorks. Obecně jsou citační (bibliografické) managery specifické online nástroje, které mají za úkol jednoduše a přehledně spravovat, třídit a ukládat záznamy dokumentů v podobě bibliografických záznamů. Zkuste si usnadnit problematiku citací a vyzkoušejte je.
Více o daném tématu, včetně přístupů, odkazů a návodů, naleznete v sekci elektronických zdrojů (NOVINKY).
Představení základních funkcí tzv. "naživo", proběhne v březnu ve VK UJEP.  

Zkušební přístup do A-to-Z

Chystáte se na dovolenou např. do exotické země a chtěli byste o ní, o jejích obyvatelích a kultuře vědět víc? Tak právě pro Vás jsme zajistili přístup do unikátní cestovatelské databáze A-to-Z, která v sobě tyto užitečné informace obsahuje. Více o tématu a přístupu nalezente v sekci elektronických zdrojů (NOVINKY)  zde.

Výtvarné dílo měsíce

ZÁŘÍ 2015 - MAREK ŠTIM

samorost1 nahled 1Marek Štim

Samorost

Fotografie 2013

O autorovi

 

 MULTIVYHLEDÁVAČ katalog knih a databází

 

  at

eds1

knihkupectvi

ptejtese

logo sever knih

npu

logo-muzeum