ADVENT VE VĚDECKÉ KNIHOVNĚ UJEP

Vzpomínáte si, jak jste prožívali Vánoce jako děti? Ten hřejivý a přesto napjatý pocit? Očekávání, jaké dárky na vás pod stromečkem asi čekají? Radost a bezpečí, které vás obklopovaly?  Zkuste si tyto pocity alespoň na chvíli vybavit, zastavte se a prociťte tu atmosféru. Vánoce jsou opravdu kouzelné a dokáží z chmurné zimy udělat zasněžený ráj. Lidé na chvíli zpomalí své obvyklé tempo, přírodu přikryje bělavý sníh a všude je krásné ticho. Pokud máte rádi tuto příjemnou atmosféru, můžete se stavit v naší Vědecké knihovně UJEP na některou z našich akcí, nebo jen tak posedět nad dobrou knihou.

Z minulého měsíce nám přetrvávají hned dvě výstavy. Tou jednou je Galicie ve fotografii, kterou vytvořila španělská umělkyně Antonia Peña. Druhou výstavou jsou Španělské dny na UJEP. Budete tedy mít možnost tyto výstavy ještě spatřit. Novou třetí výstavou jsou “Udržitelné Vánoce” pro všechny milovníky ekologie a udržitelnosti. Tuto výstavu najdete ve vitríně ve vstupní hale VK UJEP.

Zima je již v plném proudu a pokud byste rádi okusili něco z našeho programu, ale nechce se vám z vyhřátého bytu, můžete se 5. 12. 2023 od 10:00 připojit na online školení Elektronické informační zdroje na UJEP. Odkaz na schůzku v MS Teams vám brzy zveřejníme na našem Facebooku. Zjistili jste při vánočním úklidu, že vám některé věci doma přebývají bez užitku? Přineste je 11. 12. – 15. 12. 2023 na SWAP, který se bude konat ve vstupní hale VK UJEP. Tato akce funguje na principu “přines, odnes, vyměň”. Můžete tedy věcmi, které vy již nevyužijete, udělat někomu radost. A o radosti Vánoce přece  jsou.

Ve středu 13. 12. 2023 od 15:00 do 17:00 bude pro všechny kreativní duše uspořádán workshopOrigami. Tyto malé papírové výrobky se vám pak mohou hodit jako osobité ozdoby na vánoční stromeček, nebo jako dárek pro někoho blízkého.

Máme tu dobrou zprávu pro všechny dlužníky, kteří nestihli svou vypůjčenou knihu vrátit včas. Dne 11. 12. 2023 totiž proběhneAmnestie dlužníků. Odpustíme tedy dluh všem, kteří v daný den vrátí dlužnou knihu do knihovny u výpůjčního pultu.

Na závěr uvádíme otevírací dobu, která bude platit o vánočních svátcích a leták s přehledem prosincových akcí, k stažení zde.

18. 12. 2023 – 20. 12. 2023     8:00—20:00
21. 12. 2023                              8:00 —18:00
22. 12. 2023 — 1. 1. 2024         ZAVŘENO

BĚŽNÁ OTEVÍRACÍ DOBA OD 2. 1. 2024

Přejeme všem našim čtenářům krásné Vánoce a šťastný Nový rok.