Zkušební přístupy

Zkušební přístupy do databází standardně zprostředkovává Vědecká knihovna. V případě zájmu o zajištění zkušebního přístupu do zdrojů, které nejsou součástí našeho portfolia, nás neváhejte kontaktovat: eiz@ujep.cz.

2021:

Artstor –  Digitální knihovna Artstor (do konce května)

EBSCO – Applied Science & Technology Source Ultimate (do konce května)

DeGruyter
Complete Journal Package 2021 (do konce května 2021)


2021 Neaktivní

MIT Press – Kolekce časopisů a eknih od MIT (do konce dubna 2021)

PNAS – Časopis Proceedings of the National Academy of Sciences (do konce dubna 2021)

Grammarly – Online asistent pro psaní textu v angličtině (do konce března 2021)

EBSCO – Nursing Reference Center Plus (do konce břzna 2021)

EBSCO – Political Science Complete (do konce břzna 2021)

Bloomsbury – International Encyclopedia of SURREALISM (do konce února 2021)

DeGruyter – Allgemeines Künstlerlexikon Online (do konce února 2021)

 

2020:

JoVE Core Chemistry – videodatabáze z oblasti chemie. Přístup zjištěn do konce prosince 2020. 

JoVE Core: Social Psychology – videodatabáze z oblasti sociální psychologie. Přístup zjištěn do konce prosince 2020. 

Neues System der Philosophischen Wissenschaften im Grundriss Online – Nové komplexní referenční filozofické dílo, které se týká přírodních i humanitních věd. Přístup zjištěn do konce prosince 2020. 

Writefull – služba pro podporu psaní odborných textů a publikování. Přístup zjištěn do konce listopadu 2020.

Bloomsbury Education and Childhood Studies (ukončen)

Harvard Business Publishing (ukončen)
Vydavatelství Harvard Business Publishing poskytuje předplatitelskou kolekci eKnih Harvard Business Review pro neomezený počet simultánních uživatelů zdarma. E-knihy jsou dostupné pro studenty UJEP na platformě EBSCO.
Postup pro přihlášení z domova. Pro přístup do databáze z domova využijte tento odkaz. Následně vyberte Czech Academic identity Federation eduID / Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem / vyplňte hesla jako do Stagu nebo Novellu (zaměstnanci).

Vydavatel Elsevier umožňuje po dobu dvou měsíců bezplatný přístup do všech svých učebnic (AJ) na platformě Science Direct. Tituly jsou dostupné po přihlášení, viz níže.
Postup: Seznam učebnic najdete v odkazu, ten uvádí i umístění v databázi. Pro vzdálené přihlášení do databáze použijte v pravém horním rohu ikonu Sign-in a vyberte volbu Other institution , dohledejte Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a vyplňte hesla jako do Stagu nebo Novellu.

Vydavatelství Cambridge University Press zpřístupnilo do 31. června 2020 všechny své učebnice (aktuální seznam 775 titulů). Připojilo i kolekce  CompanionsHistories a Elements (souhrnný seznam). Tituly jsou dostupné po přihlášení, viz níže.

Pro vzdálené přihlášení do databáze Cambridge použijte v pravém horním rohu ikonu – Log in – vyberte – Log in via Shibboleth or Athens -a z rolovacího pole Federace vyberte Czech Republic a u Organizace vyberte UJEP. Výběr potvrďte – Select. Následně zadejte údaje jako do Stagu/Novellu.

Vydavatelství Taylor and Francis nabízí bezplatný přístup po dobu 60 dní do kolekcí e-knih pro kolekce HSS (společenské a humanitní obory i pro obory STM (přírodní a technické vědy, medicína). E-knihy lze pouze prohlížet, nikoliv stahovat. Tituly jsou dostupné po přihlášení, viz níže.
Pro vzdálené přihlášení do databáze Taylor and Francis použijte v pravém horním rohu ikonu – Login – vyberte variantu připojení With Sbibboleth or OpenAthens – dohledejte Univerzita Jana Evangelisty Purkyne v Usti nad Labem – potvrďte – následně zadejte údaje jako do Stagu/Novellu.
Kompletní katalog si můžete prohlédnout na https://www.taylorfrancis.com/.

V databázi ProQuest můžete nyní nově využít volný přístup do databáze Coronavirus Research Database.  Jedná se o databázi, která shromažďuje relevantní odbornou literaturu týkající se koronaviru. Více o databázi naleznete zde v odkazu.
Vzdálený přístup pak prostřednictvím Shibboleth, kdy přihlašovací údaje jsou do Stagu/Novellu.

Projekt MUSE, resp. jeho vydavatelé podílející se na obsahu databáze dočasně zpřístupnili bezplatně část svého obsahu pro zájemce. Více v odkazu.


2019

Academic Search Ultimate – (ukončen)

EMIS University – (ukončen)

ProQuest Academic – (ukončen)

MLA International Bibliography (ukončen)

JoVE Core Bio (ukončen)