Grammarly – nástroj pro kontrolu anglického pravopisu

Studenti a akademičtí pracovníci UJEP mají od 1. 3. 2021 do 31. 3. 2021 zajištěn zkušební přístup do Grammarly. Grammarly je online nástroj, který dokáže ve vámi vytvořeném anglicky psaném textu upozornit na nepřesnosti stylu anebo opravit gramatické chyby. Ty jsou následně automaticky označeny a ihned je k dispozici nabídka možné opravy i s vysvětlením. Systém porovnává také použitou slovní zásobu, kontroluje styl psaní a prochází i obsahy webových stránek kvůli detekci možného plagiátorství. Následně také umožní komplexní zpětnou vazbu k psanému projevu. Obecně dokáže Grammarly výrazně zlepšit váš anglický písemný projev a přispívá tak ke zlepšení vašich dovedností.

K dispozici jsou rozšíření prohlížečů Chrome, Safari i Firefox. Přístup do programu je možný z různých druhů zařízení (PC, mobil, tablet) i systémů (Android, iOS). K dispozici jsou také desktopové aplikace a instalace modulů od Microsoft Office.

Postup pro získání přístupu:
1. Studenti a akademičtí pracovníci zažádají o přístup vyplněním tohoto FORMULÁŘE.
2. Následně obdrží na email (uvedený ve formuláři) pozvánku s odkazem do Grammarly, kde si ihned vytvoří heslo do této služby. Poté je proces hotov a službu již možné využívat.

Pozn.: Je možné, že na email s pozvánkou do Grammarly budete chvíli čekat, proces není automatizován a vše je nutné nastavit ručně.  Prosíme vás tedy o trpělivost.

Představení Grammarly verze edu: Grammarly@edu.
Prezentace služby v PDF ke stažení.

Existuje i volně dostupná verze Grammarly, kde jsou základní funkce služby zdarma – Grammarly.

V případě dotazů se obracejte na: jiri.masek@ujep.cz