InCites Benchmarking & Analytics

Chtěli bychom vás informovat, že akademičtí a vědečtí pracovníci univerzity mají nově možnost využít zkušební přístup do analytického nástroje InCites Benchmarking & Analytics od společnosti Clarivate Analytics (Web of Science). Nástroj InCites je primárně určen pro tvorbu pokročilých publikačních analýz, produktivity a měření dopadu vědeckých výstupů. Umožňuje také benchmarking pomocí dílčích kvantitativních ukazatelů, a to vše na základě bibliometrických dat indexovaných v databázi Web of Science. InCites umožňuje také generovat analýzy vědeckého výkonu na úrovni jednotlivců, pracovišť, fakult i celé instituce.

Zkušební přístup bude k dispozici do 22. 6. 2021.

InCites (Benchmarking & Analytics):

  • Do InCites přistupujte prostřednictvím rozhraní databáze WoS (odkaz InCites v horní liště) nebo přímo na stránkách InCites.
  • Pro využívání InCites je nutné mít vytvořený účet i ve Web of Science (pro registraci k InCites je možné využít stejné přihlašovací údaje).
  • Při prvním přístupu do InCites je nutné se nejprve zaregistrovat (InCites – Clarivate – User Registration).
  • První registraci do InCites provádějte z  IP adresy počítačové sítě UJEP.
  • Pro registraci využijte služební e-mail s doménou …@ujep.cz.
  • Vzdálený přístup je možný, po předchozí první registraci ze sítě UJEP, pouze na základě zaregistrovaného e-mailu a hesla.

Podpora:
Homepage InCites 
Stránky podpory od vydavatele InCites
Stručný popis v PDF
Video návod – “Quick Tour”
Video návod – První registrace

 

Kontakt:
Bc. Jiří Mašek
tel.: (+420) 475 286 013
jiri.masek@ujep.cz