Samoobslužné vypůjčování a návrat dokumentů

Službu zajišťuje samoobslužný výpůjční pult, tzv. SelfCheck, který je umístěn v prostoru volného výběru ve 3. patře Vědecké knihovny. SelfCheck umožňuje, po dobu otevírací doby knihovny a pouze s pomocí studentské karty, plnohodnotný návrat a výpůjčku dokumentů.

Nestíháte si vyzvednout objednané dokumenty ze skladu během otevírací doby knihovny? Pro registrované uživatele knihovny je k dispozici nonstop Knihobox, který umožňuje bezkontaktní vypůjčení předem objednaných dokumentů umístěných ve skladech. Možnost rezervace objednávek k samoobslužnému vypůjčení přes Knihobox se nevztahuje na dokumenty umístěné ve volném výběru! Knihobox je volně dostupný 24 hodin denně vedle vchodu kanceláře KAS UJEP. K výdeji je nutné mít s sebou platný čipový průkaz, na který jste registrovaní v knihovně. Postup pro vyzvednutí dokumentů z Knihoboxu je k dispozici zde.

V případě uzavření knihovny lze využít k návratu dokumentu návratový automat. K navrácení dokumentů je potřeba pouze studentská karta, která slouží i ke vstupu k automatu. Návratový automat je umístěn u severního/horního vchodu do VK UJEP a je k dispozici 24 hodin denně.

Kontakt:
e-mail: pult@knihovna.ujep.cz
tel.: (+420) 475 286 024–5, (+420) 702 201 972

Samoobslužná zařízení Knihobox a návratový automat byly pořízeny v rámci projektu
NPO 3.2.1 „Transformace formy a obsahu vzdělávání na UJEP“ NPO_UJEP_MSMT-16588/2022.