Bloomsbury – International Encyclopedia of SURREALISM

Studenti a akademičtí pracovníci UJEP mají do konce února 2021 zajištěn zkušební přístup do databáze Bloomsbury – International Encyclopedia of SURREALISM. Encyklopedie nabízí komplexní a systematicky tříděný přehled na jeden z nejdůležitějších a nejvlivnějších světových uměleckých směrů dvacátého století. Stručné videopředstavení databáze pomocí Youtube.

Vstup do databáze z PC sítě UJEP.

Vstup do databáze mimo univerzitní PC.
Postup:
1. Na hlavní stránce databáze vyhledejte ikonu – Log In a potvrďte,
2. klikněte na odkaz – Shibboleth Login Page a potvrďte,
3. ve vyhledávacím poli zadejte naší univerzitu (např. termín Purkyne) a potvrďte,
4. vyplňte eduID údaje jako do STAGu (studenti) nebo Novellu (zaměstananci),
5. jste připojeni.

Představení možností databáze dle vydavatele:

  • Explore Surrealism by country, theme, period, as well as by individual surrealists using the interactive timeline that covers from 1917 to the present day.
  • Read through the Introductory Articles which serve as introductions to the key topics within the International Encyclopedia of Surrealism such as Contemporary Surrealism and Surrealist Art and Writing.
  • Discover curated content with our Bibliographic Guides, short thematic articles that provide an introductory overview of the key readings from within the Encyclopedia on a particular subject. These are updated and added to the site regularly.
  • Navigate directly to your topic of interest using the Browse By function, allowing you to search more broadly by Forms, Themes, Artistic Movements and Styles, Ideologies, and Schools of Thought or narrow your focus by Period, People, and Place

Instagramový účet vydavatele: Instagram.