PROVOZ VĚDECKÉ KNIHOVNY UJEP OD 12. 4. 2021

Vážení uživatelé,

knihovna je opět otevřena, dočasně v omezeném režimu zaměřeném pouze na půjčování předem objednaných dokumentů a s možností vracení vypůjčených dokumentů. Při vstupu do knihovny je nutné dodržovat nastavená hygienická opatření (nasazené respirátory, provádí se dezinfekce rukou, dodržují se rozestupy), sledovat značení, informační plakáty a dbát pokynů zaměstnanců knihovny.

Do knihovny mají povolen vstup pouze studenti UJEP. Dále pak pedagogové a zaměstnanci UJEP s platným negativním testem (dle PŘÍKAZU REKTORA Č. 1/2021 K TESTOVÁNÍ ZAMĚSTNANCŮ NA PŘÍTOMNOST VIRU SARS-CoV-2).  Ke vstupu do budovy používejte čipové karty (otevřený bude pouze horní vchod do knihovny). Uživatelé z řad registrované veřejnosti mohou žádat o vypůjčení dokumentů přes výdejové okénko.

PŮJČOVÁNÍ:

  • Výpůjčky poskytujeme pouze na základě předem objednané literatury.
  • Dokumenty za skladu si můžete objednat formou žádanek z knižního katalogu. Knihy jsou k dispozici do 30 minut od vyžádání a na vyzvednutí máte 7 dní.
  • Dokumenty z volného výběru objednávejte přes online formulář na webu knihovny Individuální objednávka literatury s uvedením termínu vyzvednutí. Před vyzvednutím vždy počkejte na e-mail s potvrzením o vyřízení Vašeho požadavku. Výdej objednaných dokumentů je umožněn v rámci otevírací doby knihovny ve volném výběru. Připravené objednané dokumenty si vypůjčíte na SelfChecku. V případě, že si objednané dokumenty nevyzvednete ve stanoveném termínu, budou následující den vráceny zpět do oběhu.

VRACENÍ:

  • Stávající výpůjčky dokumentů na Vašich kontech jsme automaticky prodloužili do 30. dubna 2021. Vzhledem ke zvýšenému množství rezervací a znovuotevření knihovny již prodlužovat dokumenty nebudeme. Prodlužování výpůjční lhůty dokumentů si můžete provádět sami ve svém čtenářském kontu.
  • K vracení vypůjčených dokumentů využívejte přednostně návratový automat, který je v nepřetržitém provozu. K dispozici máte dále SelfCheck ve volném výběru, popř. výpůjční pult.

OSTATNÍ DOSTUPNÉ SLUŽBY:

  • Registrace
  • Online konzultace k elektronickým databázím, rešerším, citacím objednávejte přes formulář ONLINE KONZULTACE umístěném na webu knihovny.

MIMOŘÁDNÁ OTEVÍRACÍ DOBA KNIHOVNY:
PO­­-PÁ 8:00-18:00

Jakékoliv dotazy a nejasnosti Vám rádi zodpovíme na  pult@knihovna.ujep.cz nebo na tel. (+420) 475 28 6024, (+420) 475 28 6026, (+420) 702 201 972.