CO VÁM NABÍZÍME V OBDOBÍ UZAVŘENÍ KNIHOVNY?

Vážení uživatelé,
knihovna je v souvislosti s usnesením vlády ČR až do odvolání uzavřena. Rádi bychom Vás ale upozornili, že můžete využívat především online služby naší knihovny.

• Od 15. 2. 2021 je zavedena možnost výdeje knih přes tzv. výdejní okénko. Knihy objednávejte pomocí ONLINE FORMULÁŘE.
  • Všechny výpůjčky jsou automaticky prodlouženy do 15. 3. 2021.
  • Registrace do knihovny jsou možné telefonicky, popř. e-mailem.
  • K návratu dokumentů je Vám k dispozici návratový automat (nepřetržitě 24 hodin denně). Popřípadě můžete poslat knihy poštou na adresu knihovny.
  • Online databáze: K dispozici máte přístup k tisícům článků z prestižních vědeckých časopisů, a to i z pohodlí domova. Do většiny databází se dostanete prostřednictvím multivyhledávače EBSCO.
  • Zkušební přístupy: Během celého února 2021 máte k dispozici zkušební přístupy do databází DeGruyter – Allgemeines Künstlerlexikon a do Bloomsbury – International Encyclopedia of SURREALISM. Od 15. 2. 2021 do konce března bude zajištěn zkušební přístup do zdrojů Nursing Reference Center Plus a Political Science Complete.
  • E-knihy: Papírové knihy vám sice v tuto chvíli půjčit nemůžeme, ale ty elektronické na vás čekají! Studenti a akademičtí pracovníci UJEP mají zajištěn přístup k elektronickým knihám hned od několika poskytovatelů!
  • E-knihy Flexibooks: Počet možných výpůjček je nyní navýšen na 5 titulů najednou!
  • Školení elektronických databází UJEP online: Během ledna pro Vás chystáme pro nové termíny školení EIZ a citací online.
  • Online konzultace: Pokud si nevíte rady s vyhledáváním informací ve zdrojích, potřebujete pomoct s citacemi nebo s postupem při zpracování rešerší pro své studijní práce, nabízíme Vám naši odbornou pomoc formou online konzultace.
  • Zpracování rešerší: Za normální situace poskytujeme studentům pouze metodické školení, jakým způsobem si mohou sami zpracovat rešerši. V této nelehké době nabízíme i studentům možnost objednat si zpracování rešerše jako podklad ke svým vysokoškolským pracím.
  • Národní digitální knihovna (Kramerius): Rádi připomínáme, že máte stále možnost využívat fondy Národní digitální knihovny NDK-Covid, jejichž využívání bylo prodlouženo do  konce června 2021. K plnému využití aplikace je nutné se na stránkách nejprve přihlásit. Využijte k tomu tzv. knihovní účet/eduID a zadejte údaje jako do Stagu (studenti)/Novellu (akademici).
  • V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat (PO-PÁ 8.00-16.00) emailem pult@knihovna.ujep.cz nebo telefonicky (+420) 475 28 6024, (+420) 475 28 6026, (+420) 702 201 972.

Vývoj situace neustále sledujeme a řešíme, o všech aktuálních změnách Vás okamžitě informujeme na webu knihovny a Facebooku.
Děkujeme za pochopení.